Tuomarit  Ryhmät  Ilmoittautuminen  Tiedustelut  Tiedotteet  Toimikunta  Aikataulut  Tulokset  Etusivu

 

TULOKSET JA KUVAT

LAUANTAIN TULOKSET ja KUVAT
::
Kaikki ROP- sekä Junior handler tulokset lauantailta >>

:: Ryhmäsijoittuneiden kuvat >>
::
Lauantain kuvagalleria (1399 kuvaa)>>

SUNNUNTAIN TULOKSET ja KUVAT
:: Kaikki ROP- sekä Junior handler tulokset sunnuntailta >>
:: Ryhmäsijoittuneiden kuvat >>
:: Sunnuntain kuvagalleria (1174kuvaa)>>

Gallerioissa yleiskuvien lisäksi runsaasti sijoittuneiden koirien kuvia!
 


Kaikki kuvat
tmi Flatpower,  
ethän käytä ilman kuvaajan lupaa! 
Tilaukset & tiedustelut:
anu.vorobjev@flatpower.fi

 

 

 

Best in Show
tuomari  Evgeny Rozenberg, Venäjä


BIS-1  lhasa apso  Chic Choix in Parti Cular  om. Sten & Ingela Löfgren c/o Juha Kares


BIS-2  dalmatiankoira  Marnellin Who Is Who
  om. Niina Huttunen & Heli Marttinen


BIS-3  australianterrieri  Bluepepper's Love-Machine
  om. Leena & Päivi Saarinen, Mirella Lankinen


BIS-4  bracco italiano  Logpoint Belfiore  om.
Pasi Rusanen

 

RYHMÄKILPAILUT

Sunnuntai 24.8.2008
FCI 2,4,5,6,8,10 & Junior handler 

Juniorhandler
Tuomari
Laura Lehdistö


Piirinmestari Pohjola Saara

                                  
1. Kärki Maija  14-17     2. Fredriksson Hilde-Marie  10-13

 

Ryhmä 2
tuomari Hans Almgren, Ruotsi

RYP-1  englanninbulldoggi  Black Hope Brando  om. Tarja Järvinen


 

RYP-2  kääpiösnautserit   pippuri&suola  Super Play`s Ricardo  om. Jokele Raili & Ilpo


 

RYP-3  tanskandoggit  keltainen ja tiikerijuovainen  Edendane's My Fair Lady  om. Ron Westerlund


 

RYP-4  bullmastiffi  Bullgrin´s Double Damage  om. Annika & Eero Mikkola & Satu Timlin

Ryhmä 4
tuomari Tamas Jakkel, Unkari

RYP-1  karkeakarvainen kaniinimäyräkoira  Freckle-Face You Are My Mind  om. Pirjo & Markku Laupero


 

RYP-2  pitkäkarvainen mäyräkoira  Winit's Jazzie  om. Katariina Pyyppönen c/o Sanna Harjula

 

RYP-3  karkeakarvainen mäyräkoira  Lamark Calisto  om. Pirjo & Markku Lampero


 

RYP-4  karkeakarvainen kääpiömäyräkoira  Freckle-Face Massimiliano  om. Vuorio Tiina & Ultamo Jani

 


Ryhmä 5
tuomari Sonia Bellan-Falletti, Italia

RYP-1  samojedinkoira  Arttulan Diilitippi  om. Marika Ahtaanluoma


 

RYP-2  basenji  Bulldobas Grand Slam  om. Ari Ruotsalainen & Janne Mikkola

 

RYP-3  faaraokoira  Northgate´s Ain´t A Saint  om. Pia Urpulahti

 

RYP-4  saksanpystykorvat   pomeranian  Silverglow Tiny Timmy of Eberdene 
om. Esa Ruotsalainen & Yvonne Meintjes

 


Ryhmä 6
tuomari  Leni Finne

RYP-1  dalmatiankoira Marnellin Who Is Who  om. Niina Huttunen & Heli Marttinen


 

RYP-2  basset hound  Basstrick´s Casual Man  om. Erkkilä Kati & Timo


 

RYP-3  beagle  Scentini The Aviator  om. Satu Laitinen

 

RYP-4  suomenajokoira  Ruokosuon Cami  om. Matti Mikkonen

 


Ryhmä 8
tuomari Hassi Assenmacher-Feyel, Saksa

RYP-1  amerikancockerspanieli  Galaksi Read Au About It  om. Michael Krietensen c/o Sanna Vartiainen

 

RYP-2  walesinspringerspanieli  Benton Pep Talk  om. Marjo Jaakkola

 

RYP-3  sileäkarvainen noutaja  Toffedreams Scuffn Puff  om. Riitta Niemelä

 

RYP-4  englanninspringerspanieli  Adamant´s Let Me See  om. Tarja Hovila


 


Ryhmä 10
tuomari Annukka Paloheimo

RYP-1  afgaaninvinttikoira  Neliapilan Kuutamokeikka  om. Eija Pahtakari & Ari Lämsä



 

RYP-2  saluki  EL Hamrah Rassaam-Sahir  om. Raatikainen Mari



 

RYP-3  italianvinttikoira  Soltar's Unbelievable  om. Hanna Ukura

 

RYP-4  whippet  Whiptails Milk´n Honey  om. Aalto Kirsi & Timo

 


Paras veteraani
tuomari Stefan Sinko, Slovenia

BIS-1 veteraani  karkeakarvainen kääpiömäyräkoira  Freckle-Face Massimiliano  om. Vuorio Tiina & Ultamo Jani


 

BIS-2 veteraani   länsigöötanmaanpystykorva  Fennican Geeba Gerbera  om. Kirsi Hotanen


 

BIS-3 veteraani    afgaaninvinttikoira  Ingenue Sebaztian  om. Carita Toikka & Meri Pakarinen


 

BIS-4 veteraani   dobermanni  Hainide Rolls-Royce  om. Sirkku & Olli Niemi

 


Paras kasvattajaryhmä
tuomari  Göran Bodegård, Ruotsi

BIS-1 kasvattaja saksanpystykorvat   keeshond  Kennel Ikurin  om. Martti & Pirjo-Liisa Vatanen


 

BIS-2 kasvattaja  afgaaninvinttikoira  Neliapilan  om. Arja Kettunen & Maija Pakarinen


 

BIS-3 kasvattaja  tanskandoggit  keltainen  Edendane´s  om.T eija Aalto-Setälä


 

BIS-4 kasvattaja  englanninspringerspanieli  Kennel Adamant´s   om. Tarja Hovila

 

RYHMÄKILPAILUT

Lauantai 23.8.2008
FCI 1,3,7,9 & Junior handler

Juniorhandler
Tuomari Laura Kukkola

1 .  Virtanen Tiia   14-17      2 . Fredriksson Hilde-Marie  10-13


 


1.
 Virtanen Tiia   14-17

 

2.  Fredriksson Hilde-Marie  10-13

 



Ryhmä 1
tuomari Hassi Assenmacher-Feyel, Saksa

RYP-1 - lyhytkarvainen collie Timonan Precious Pratt  om. Ritva & Antti Immonen & Tuula Tikkanen


 

RYP-2  shetlanninlammaskoira  Lundecock's Last Dance  om. Marita Axi


 

RYP-3 vanhaenglanninlammaskoira   Furry Drifter's If Only Unique  om. Erno & Merja Lindahl


 

RYP-4  pumi  Napos Zöldike  om.Vilpiina Kinnunen & Jukka Tuohino



 

Ryhmä 3
tuomari Martha Heine, Saksa

RYP-1  australianterrieri   Bluepepper's Love-Machine   om. Leena & Päivi Saarinen, Mirella Lankinen

 

RYP-2   valkoinen länsiylämaanterrieri  Who´s Queens Head   om. Vesa Lehtonen & Arja Vitikko

 


RYP-3   vehnäterrieri  Fromzero Ferraro  om.Anne Räkköläinen


RYP-4  silkkiterrieri  Bombix Moren Amron's Topcopy   om. Oona Salo, Irma Leino & Terhi Korhonen



 

Ryhmä 7
Claudio de Giuliani, Italia

RYP-1  bracco italiano  Logpoint Belfiore  om.Pasi Rusanen


 

RYP-2  pointteri Kinnike Ralph Lauren  om.Törölä Minna


 

RYP-3  punainen irlanninsetteri  Chic Choix Princenton  om.Petra Kiuru & Suvi Karppinen


RYP-4 gordoninsetteri  Sangerfield Clan Curator  om. Riina Löing ja Julia Guseva


Ryhmä 9
Janusz Opara, Puola

RYP-1  Ihasa apso Chic Choix in Parti Cular  om. Sten & Ingela Löfgren c/o Juha Kares

 

RYP-2  villakoira keskikokoinen  musta, ruskea ja valkoinen Nutlee Srinagarindra om.Pesonen Kirsi


RYP-3   bichon frisé   Topwhite Just Like to Be  om. Tuula Aapa ja Pertti Ryynänen


RYP-4 chihuahua  lyhytkarvainen  Lasgolondrinas Porthos   om.Anne Suokas & Anssi Lahdensalo



 

Paras veteraani
Stefan Sinko, Slovenia

BIS-1 veteraani staffordshirenbullterrieri  Magicpower's Now Or Never   om. Jarmo Varjela & Elina Kalinainen


 

BIS-2 veteraani & Bento Kronen  Päivän vanhin veteraani  s. 26.9.1994
shetlanninlammaskoira Tuulikukan Juhannus Ruusu  om. Jari Holopainen ja Anne Grönholm

 

BIS-3 veteraani pumi Napos Zöldike   om.Vilpiina Kinnunen & Jukka Tuohino

 

BIS-4 veteraani  schipperke  Sengomar Juweel Girl   om. Toivonen Niina



Paras kasvattajaryhmä
Göran Bodegård, Ruotsi

BIS-1 kasvattaja silkkiterrieri  Curiosity  om.Pia Saares & Kristiina Heinonen  

 

BIS-2 kasvattaja  tiibetinterrieri  Falamandus  om.Tanja Hakamo           

 

BIS-3 kasvattaja lyhytkarvainen collie Kennel Timonan  om.Tuula Tikkanen  

 

BIS-4 kasvattaja  punainen irlanninsetteri  Chic Choix  om. Juha Kares                  


 

 
 
 
 

 

 

 

 Made by FlatPower